Różnice między nimi ograniczają się do łatwo wymiennych elementów – np. Mechanicznie auta nie różnią się (poza tym, że up! jako jedyny był oferowany z silnikiem 1.0 TSI). Poniżej prezentujemy 10-letnie auta małe i miejskie, a więc z rocznika 2012, których awaryjność oceniono jako niską lub bardzo niską. Kto chciałby zapoznać się z pełnym raportem ADAC, może zrobić to tutaj.

Volkswagen Tiguan I

Jaguar podpadł brytyjskim kierowcom głównie za sprawą usterek licznych usterek w modelu I-Pace. Autorzy raportu pokusili się też o listę producentów, których modele przysporzyły w ostatnim roku najwięcej kłopotów brytyjskim kierowcom. Brytyjczycy podeszli do sprawy bardzo skrupulatnie. O określenie liczby dni, w czasie których ich pojazd był wyłączony z eksploatacji ze względu na usterki.

Seres 3 ( . Opis wersji i cennik

Z rezerwą należy też podejść do bezstopniowej przekładni CVT, której naprawy podejmuje się niewiele warsztatów. Optymalnym wyborem będzie klasyczny automat, dostępny opcjonalnie w 2.0 dCi. Samochody Hondy często znajdują się na wysokich miejscach w rankingach niezawodności, a CR-V jest pod tym względem liderem w klasie. Samochód oferuje też przestronne wnętrze i duży, mający od 525 do 1530 litrów bagażnik. Dzięki swoim zaletom CR-V jest też jednym z najczęściej kradzionych SUV-ów, dlatego warto przed zakupem dokładnie sprawdzić wszelką dokumentację.

Rośnie import samochodów używanych do Polski

Ten funkcjonalny kompakt można znaleźć na rynku wtórnym w wersji hatchback, sedani kombi. Można wybrać wariant automatyczną lub manualną skrzynią biegów. Ranking samochodów używanych nie bez przyczyny tak często obejmuje Audi A4. To auto, które daje poczucie prestiżu, a przy tym jest funkcjonalne w codziennej eksploatacji. Długi okres produkcji sprawia, że można z łatwością dobrać wariant odpowiadający indywidualnym potrzebom.

  1. Fotele wewnątrz są pełnowymiarowe, a po złożeniu ostatniego rzędu siedzeń Dacia Jogger oferuje bagażnik o pojemności 1819 l.
  2. Być może to efekt zmian w rankingu, w którym ocenia się jakość multimediów, kompatybilnością z innymi urządzeniami czy możliwość zdalnej aktualizacji oprogramowania.
  3. Samochód ma też bardzo udane silniki – polecamy jednostkę 1.5 TSI o mocy 150 KM, która pasuje do tej wielkości modelu.
  4. Skrzypienie łożysk kolumn McPhersona to częsty przypadek w tym samochodzie, dlatego najlepiej wykonać kilka ciasnych manewrów na parkingu.

Najbardziej bezawaryjne auta w poszczególnych klasach

Kompaktowy SUV Nissana powstał przy współpracy z Renault i występował również w przedłużonej odmianie +2. Nie reprezentuje jednak poziomu niezawodności, którego można by oczekiwać od japońskiej konstrukcji. Najlepiej o tym świadczy duża liczba akcji serwisowych powołanych przez Nissana. Przednie amortyzatory i przekładnia kierownicza oraz występowały liczne problemy z elektroniką.

Wielu kierowców ceni przejrzysty kokpit i szybki dostęp do niezbędnych funkcji. Dużym atutem jest niskie spalanie – w zależności od odsłony tego modelu może wynosić nawet 6,5 litra na 100 km. W ramach face liftingu Volkswagen zachował charakter T-Roca, ale wprowadził kilka zmian stylistycznych na zewnątrz i w kabinie, która teraz jest nowocześniejsza.

Luksusowe SUV-y – rzeczywiste spalanie

Pod maską nie znajdziemy wielu propozycji – dwie wersje benzynowe i tyle samo diesli. Słabszą, benzynową odmianę 2.0 bez obaw można przystosować do LPG, natomiast w mocniejszym, 140-konnym dieslu jest Złoto i srebro: Czas na pozbycie się emocji już filtr cząstek stałych. Podczas oględzin auta warto zwrócić uwagę na to, czy nie było coś w nim „grzebane” oraz na ewentualną korozję. Należy też sprawdzić, czy lakier nie jest złuszczony.

Biorąc pod uwagę niedobór aut używanych, nadal będzie rósł popyt na prawie nowe pojazdy używane. Spodziewamy się również stopniowego wzrostu udziału samochodów elektrycznych, ale wciąż nie w znaczących ilościach. BMW X5 drugiej generacji można kupić już za ok. 40 tysięcy złotych, ale godne zaufania egzemplarze kosztują tysięcy więcej.

Niemieckie dane pozwalają też z innej strony spojrzeć na niezbyt cenionego w Polsce Fiata Punto, traktowanego z przymrużeniem oka Renault Captura czy mocno cenionego Nissana Qashqaia. Pojawiają się problemy z akumulatorem, USD/JPY: para walutowa wznowiła ruch w dół stacyjką oraz rozrusznikiem. Zdaniem ADAC najlepiej spisuje się BMW Serii 5, które w latach 2010 – 2017 uzyskało noty od 1 do 25,1. Kłopoty sprawiało tu koło pasowe wału korbowego (głównie w autach z 2010 r.).

Volkswagen Golf występuje w różnych wariantach nadwozia – od hatchback, przez sedan, kompaktowy minivan, po kombi. W związku z tym można z łatwością dobrać wersję dopasowaną do swoich oczekiwań. Auto ma starannie wykonane wnętrze – odpowiednie spasowanie, przemyślane schowki i inne detale wyróżniają Golfa na tle pozostałych samochodów, zwłaszcza w klasie kompakt.

Audi szykuje też model Q9 (niestety nie mamy jeszcze jego zdjęcia), który ma być konkurentem dla BMW X7 i Mercedesa GLS. Będzie prawdopodobnie na razie oferowany tylko w Chinach, z hybrydowym napędem typu plug-in z silnikiem V6 lub V8. SUV wielkości Stelvio miał zadebiutować już w 2021 r., ale pandemia plus problemy z półprzewodnikami spowodowały opóźnienie, które Włosi mają nadzieję nadrobić w 2022. Tonale ma dzielić platformę i układy napędowe z Jeepem Compassem. Najmocniejszym napędem byłby wtedy układ hybrydowy typu plug-in o mocy 250 KM. Po kilku dniach jazdy takim autem trudno ci będzie wrócić do innych, ”niskich” samochodów.

Leave a Comment